Pojemnik na produkty

W sprzedaży znajdują się estetycznie wykonane, przejrzyste pudełka z tworzyw sztucznych, które doskonale nadają się do przechowańia produktów sypkich na bieżące zużycie, np. mąki, kaszy., cukru. Pojemniki te można łatwo ustawić w kredensie. Przykrywy zabezpieczają produkty przed kurzem i nadmiernym wysychaniem lub chłonięciem wody. Do przechowywania potraw w lodówce są wskazane pojemniki emaliowane lub wykonane ze szkła, również prostokątne, z przykrywami.

Czajnik do wody i imbryk do parzenia herbaty. W każdym gospodarstwie w zestawie niezbędnych naczyń musi się znaleźć czajnik aluminiowy lub emaliowany do gotowania wody na herbatę, dostosowany wielkością do ilości wody potrzebnej najczęściej na jeden posiłek dla całej rodziny. W czajniku po dłuższym użyciu powstaje warstwa kamienia kotłowego, którą należy usuwać, ponieważ przedłuża ona czas konieczny do zagotowania wody. Do parzenia herbaty należy zakupić mały imbryczek kamienny lub porcelanowy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>