Tace

W gospodarstwie domowym duże zastosowanie mają tace i tacki różnej wielkości i kształtu. Umożliwiają one przenoszenie większej liczby nakryć, talerzy, szklanek. Można na nich podać kanapki, owoce i ciasto, a nawet posiłek w ogrodzie, jeśli brak tam specjalnego stołu. Ludziom chorym, leżącym w łóżku, wygodniej również ustawić talerz z posiłkiem na tacy. Tacki należy kupować z drewna lub plastyku z obrzeżem, które chroni przed zsuwaniem się ułożonych na tacy przedmiotów.

Naczynia na wodę. Nie w każdym gospodarstwie jest urządzenie wodociągowe. Tam gdzie go brak, są konieczne wiadra z blachy ocynkowanej z przykrywami lub wiadra emaliowane kolorowe, wewnątrz białe, przeznaczone tylko do przetrzymywania wody. Wiadra z wodą należy ustawić wyżej na ławce, zaopatrzyć je w czerpak przeznaczony tylko do wody.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>